Змусили звільнитись за власним бажанням — мобінг чи ні?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Як можна захистити свої права?

image78

Мобінг: зони відповідальності роботодавця

Мобінгом називають систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або ж групи, що проявляються у формі психологічного або економічного тиску, створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери.

Такі дії спрямовані на приниження честі та гідності працівника та завдання шкоди його діловій репутації. Їх метою може бути, зокрема, зміна або припинення роботи. Якщо особа вважає, що стала жертвою мобінгу, вона може звернутися до суду або ж до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Якщо таке звернення подано та є необхідні докази, можна встановити факт мобінгу.

Якщо ж роботодавець тисне на працівника, щоб той звільнився за власним бажанням, ситуація дещо інакша. Так, навіть після написання такої заяви на звільнення працівник може оскаржити його, звернувшись до суду. В такому разі краще заздалегідь подбати про доведення психологічного тиску. Втім, якщо працівник вирішить доводити факт мобінгу, він може домогтися виплати вихідної допомоги (не менше тримісячного середнього заробітку).

За матеріалами Вищої школи адвокатури НААУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5177

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60066

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
80

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8535

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
103850

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді