Військовий облік та штрафи для роботодавців

Під час особливого періоду покарання суворіше

Військовий облік та штрафи для роботодавців

Держпраці нагадала про відповідальність роботодавців за неналежний контроль за належним військовим обліком працівників. 

Військовий облік на підприємстві: покарання

Вимоги щодо цього встановила постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. №1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачена відповідальність (ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Так, розмір стягнення становить: 

  • для громадян: 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн); 
  • для посадових осіб: 200-300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн).

В особливий період величина стягнення збільшується (як і в разі повторного порушення впродовж року). В такому разі сума штрафу становить 3400-5100 грн та 5100-8500 грн для громадян та для посадових осіб відповідно.

Так, у громадян України можуть перевіряти наявність військово-облікових документів або ж відображення інформації у документах що надаються через додаток «Дія». Для призовників військово-обліковими документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці, для резервістів — військовий квиток, для військовозобов'язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення.

Перевірку документів можуть здійснювати державні органи, органи місцевого самоврядування та підприємства під час прийняття на роботу чи на навчання.

Роботодавець також веде персональний облік призовників і військовозобов'язаних (йдеться про відомості щодо призовників і військовозобов’язаних за місцем їхньої роботи або навчання).

Прийняти нового працівника на роботу (або навчання) та взяти на персональний військовий облік можна лише після того, як особу візьмуть на військовий облік у районному чи міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (в органах СБУ чи підрозділах служби зовнішньої розвідки).

Нового працівника потрібно ознайомити під особистий підпис з правилами військового обліку.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

План роботи з військового обліку на 2025 рік

Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
2974

Відповідальний за військовий облік: кого призначати

Військовий облік на підприємстві здійснюється відповідальною посадовою особою. Як призначати відповідального за ведення військового обліку на підприємстві, в установі, організації? Відповідь знайдете у статті.
66744

Посадова інструкція інспектора з військового обліку

Необхідно скласти посадову інструкцію відповідального за військовий облік на підприємстві, але не знаєте з чого почати? Ми підготували для вас зразок посадової інструкції відповідального за військовий облік. Залишилось тільки скачати.
64908

Бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану

Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
286869

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді