Як прийняти на роботу призовників, військовозобов’язаних, резервістів

Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри
У матеріалі ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання: що перевірити при працевлаштуванні, які документи повинен надати кандидат на посаду та подальші дії після оформлення
Згідно зі статтею 24 КЗпП кандидат на працевлаштування повинен надати, серед іншого, відповідний військово-обліковий документ. А Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі — Порядок), встановлено додаткові вимоги.
Так, роботодавець при прийнятті на роботу зобов’язаний:
  • перевірити наявність військово-облікового документа або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можна пред’явити (надавати) з використанням мобільного додатка Порталу Дія;
  • перевірити наявність відмітки у військово-обліковому документі про взяття на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів (п. 34 Порядку № 34).
Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання.

Хто повинен надати військово-обліковий документ при працевлаштуванні

Чоловіки: 
Роботодавець може не вимагати військово-облікові документи лише у чоловіків старших за 60 років. Виняток — вищий офіцерський склад, який перебуває у запасі до 65 років.
Юлія Видиборець аналітик Експертус Кадри, юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку
Стаття допоможе прийняти на роботу жінок з медичною та фармацевтичною освітою після змін у законодавстві з 18 травня. Також експерти підкажуть, як виконати заходи з військового обліку щодо жінок, які вже працюють напідприємстві. Скористайтеся зразком листа до ТЦК
Жінки:
Військово-обліковий документ мають надати жінки, які перебували на військовому обліку до 05.01.2023. Щодо інших жінок, врахуйте, що 26 жовтня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних» від 07.10.2022 № 2664-ІХ. Із цієї дати жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність у закладах професійної або професійно-технічної, фахової передвищої або вищої освіти стають на військовий облік обов’язково.

 

 
Ураховуйте також, що жінка могла стати на військовий облік добровільно, якщо має спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони.
Важливо! Після оформлення прийняття потрібно ознайомити працівника під особистий підпис з правилами військового обліку. Чи зробив це роботодавець з’ясовують при перевірці. 
 
Повідомлення про зміну облікових даних потрібно надіслати до відповідних ТЦК, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки, у яких перебуває на військовому обліку працівник у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (обчислюється у календарних днях).
 

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді