
Рік тому фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області перевіряли одне із придорожніх кафе, де здійснює підприємницьку діяльність ФОП з Берегова.
Як проходять перевірки з праці
Під час перевірки виявилося: підприємець допустив до виконання обов’язків кухонного працівника 55-річну місцеву жительку без оформлених з нею трудових відносин, порушивши таким чином вимоги трудового законодавства.
Посадовці Управління Держпраці задокументували цей факт, надали підприємцю припис на обов’язкове усунення виявленого порушення і попередили про передбачену законодавством відповідальність.
Штрафи на роботодавців у 2021 році
Нещодавно у цьому ж кафе проводилася перевірка, під час якої з’ясувалося, що підприємець не тільки не взяв до уваги попередні зауваження інспекторів праці, а навіть більше – залучив до роботи 4 осіб без укладених з ними будь-яких договорів. Молоді люди виконували трудові функції кухара, бармена, офіціанта та кухонного працівника. Один з них на момент перевірки не досяг ще повнолітнього віку.
Згідно з положеннями законодавства про працю, вчинення такого порушення повторно протягом двох років з дня його виявлення тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу у 30-ти кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, допущеного до роботи без оформлення трудового договору. З січня 2021 року розмір штрафу: 180 000 грн.
Нещодавно в Управлінні Держпраці у Закарпатській області була розглянута справа і прийнято рішення про накладення штрафу на вказаного суб’єкта господарювання у сумі 720 тис. гривень.
За матеріалами Держпраці
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.