Верховна Рада підтримала законопроект про дерегуляцію трудових відносин

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Умови строкових трудових договорів та випробувальний строк зазнають змін

Верховна Рада підтримала законопроект про дерегуляцію трудових відносин

21 вересня 2021 року Верховна Рада прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин» від 16.04.2021 № 5388 (далі — законопроект № 5388).

Трудовий договір: визначаємо строк і форму

Автори законопроекту № 5388 пропонують спростити процедуру, за якою укладатимуть строкові трудові договори та проходитимуть випробування при прийнятті на роботу, оптимізувати порядок надання роботодавцем інформації працівникові про умови трудового договору та виключити необхідність погоджувати припинення трудових відносин у ряді випадків з представниками профспілок. Відповідних змін зазнають КЗпП, Закони України «Про охорону праці», «Про відпустки», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Як встановити випробування при прийнятті на роботу

Працівник та роботодавець зможуть передбачити додаткові, порівняно з діючим законодавством, умови трудового договору — права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення та організації праці, умови припинення договору, в т. ч. дострокового.

Трудовий договір укладатимуть на невизначений строк, або на визначений строк, не більше ніж 5 років.

КЗпП доповнять статтею з вичерпним переліком підстав щоби укласти строковий трудовий договір та особливостями його припинення.

Випробування не встановлюватимуть при укладення трудового договору:

  • з особою, яка не досягла 18 років;
  • з вагітною жінкою;
  • строком до 12 місяців;
  • з особою з інвалідністю, направленою на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;
  • в інших випадках, передбачених законом.

Перелік підстав припинити трудовий договір доповнять новим пунктом — додаткові підстави, передбачені контрактом або строковим трудовим договором, укладеним у письмовій формі (п. 8 ст. 36 КЗпП).

Підстави звільнення працівника з ініціативи власника доповнять — у зв’язку з припиненням повноважень посадових осіб юридичних осіб, що діють на основі приватної власності (ст. 40 КЗпП).

Трудовий договір, укладений на визначений строк повторно (2 і більше разів), в якому перерва між звільненням та прийняттям на роботу працівника становить менше 2 тижнів, вважатимуть продовженим на невизначений строк, крім випадків, передбачених пунктами 1 - 11 частини 1 статті 231 КЗпП.

Трудові відносини, продовжені для завершення виконання роботи, визначеної строковим трудовим договором, не вважатимуть продовженням дії трудового договору на невизначений строк.

З КЗпП виключать статті 43 та 43-1, які регулюють питання отримання попередньої згоди профспілки при розірванні трудового договору з ініціативи роботодавця.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВР

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
80

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
188

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
228

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14937

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9938

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді