Про перше судове рішення та вирок за підробку COVID-сертифікатів повідомив голова Нацполіції України Ігор Клименко. За його інформацією лікар із Павлограда Дніпропетровської області отримав штраф 34 тис грн та був позбавлений права діяльності за фахом на один рік.
Чи звільняти такого лікаря? Роз’яснення надала експерт системи Експертус:Кадри Олена Петровська.
Оформлюємо звільнення за вироком суду
Роботодавець за місцем роботи засудженого до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю зобов’язаний:
- не пізніше трьох днів після одержання копії судового рішення звільнити засудженого з посади, яку він обіймає, або від того виду професійної діяльності, права на яку його позбавили;
- подати для внесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомості про відповідну підставу звільнення працівника та інформацію про позбавлення його права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю із зазначенням відповідних підстав і строку в порядку, встановленому ПФУ за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення;
- повідомити уповноважений орган з питань пробації про виконання судового рішення. За вимогою уповноваженого органу з питань пробації надавати йому документи, пов’язані з виконанням покарання.
Підстава — статті 32 Кримінально-виконавчого кодексу України.
Обов’язок роботодавця внести до трудової книжки засудженого запис про те, на якій підставі, на який строк і які посади він позбавлений права обіймати або яким видом професійної діяльності він позбавлений права займатися унормовує пункт 1 глави 3 розділу VI Порядку здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, затвердженого наказом Мін’юсту від 29.01.2019 № 272/5.
Отже, після отримання копії судового рішення роботодавець може припинити трудовий договір з лікарем на підставі вироку суду, який набрав законної сили і яким працівника засуджено (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням) до позбавлення волі або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження даної роботи (п. 7 ч. 1 ст. 36 КЗпП).
Щоби оформити таке звільнення згода профспілкового органу не потрібна, як і заява працівника. Датою звільнення буде останній день фактичного виконання працівником трудових обов’язків (п. 11 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9).
Олена Петровська звернула увагу, що за бажанням роботодавець може звільнити працівника з посади, але залишити на роботі і перевести на іншу посаду, якщо є вакантні місця і вид професійної діяльності працівника не збігатиметься з тим, права на яку його позбавили. Але пропонувати таке переведення роботодавець не зобов’язаний.
За матеріалами системи «Експертус: Кадри»