Як організувати працівникам безпечне місце для роботи

Особливості роботи в офісі

Організовуємо безпечне робоче місце правильно

Конституція гарантує кожному право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Атестація робочих місць за умовами праці

Роботодавці досить часто шукають шляхи економії у напрямку мінімізації витрат на забезпечення прийнятних умов праці. Робота в офісах, що розташовані у підвальних, складських, тісних, малоосвітлених і поганопровітрюваних приміщеннях, не є рідкістю для сьогоднішніх офісних працівників.

Працівник повинен працювати максимально ефективно і відповідально, тому безпечні умови праці – не тільки запорука комфортного існування працівників у межах офісу, а в першу чергу – їх здоров’я та працездатності, а відтак і прибутковості підприємства.

При організації роботи офісного працівника необхідно звернути увагу на:

  • приміщення
  • організацію та обладнання робочого місця
  • безпеку під час роботи з персональним комп’ютером
  • мікроклімат
  • освітлення
  • рівні шуму і вібрації
  • електробезпеку
  • режим праці та відпочинку

Основні фактори ризиків, які чекають на працівника в офісі, пов’язані, перш за все, з малорухливим способом життя. Це в свою чергу провокує серйозні хронічні захворювання.

Офісному працівнику треба пам’ятати – сидіти шкідливо. Найбільшої шкоди здоров’ю завдає брак руху. Десять років в офісному кріслі можуть на 44% збільшити ризик розвитку раку товстої і прямої кишки, а ті, хто проводять за робочим столом понад 9 годин на день, ризикують заробити серцево-судинні захворювання і діабет.

Наслідки малорухливого способу життя:

  • болі у спині і шиї
  • остеохондроз
  • порушення зору
  • головний біль
  • запаморочення

Важливе значення мають ергономічні показники робочого місця. Незручна поза за столом призводить до утворення областей м’язової напруги і спазмів. Результат – болі у спині і шиї, напруження і мігрень. Це означає, що розмір стільця і столу мають пряме відношення до того, наскільки комфортно вам буде працювати.

Ще однією суттєвою проблемою є неврологічні захворювання.

Як знайти лабораторії, що проводять гігієнічні дослідження, для атестації робочих місць за умовами праці

Безперервна робота за комп’ютером несе загрозу для очей. Незалежно від того, носите ви окуляри чи ні, за комп’ютером ви моргаєте приблизно у 5 разів рідше, ніж зазвичай. Як результат, розвивається синдром сухого ока. Він виявляється у бажанні потерти очі, різях, дискомфорті й печінні.

Щоб уникнути погіршення тану здоров'я, необхідно дотримуватись режиму відпочинку і праці:

  • щогодини влаштовуйте 5-10ти хвилинні перерви від монітора
  • робіть невеличку розминку як для м’язів, так і для очей
  • в обід вийдіть на неспішну прогулянку
  • не забувайте вдома робити фізичні вправи або відвідуйте басейн
  • правильно харчуйтеся та зберігайте водний баланс

За матеріалами Управління Держпраці у Сумській області

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
66

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5844

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
965

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530267

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123904

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді