Не вважається переведенням, що потребує згоди працівника, переміщення його на тому ж підприємстві на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ на території підприємства в межах тієї ж місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою і з тими ж істотними умовами праці. Однак і переміщення не може бути безмотивним, не обумовленим інтересами виробництва (п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9).
Роботодавець не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я.
Перемістити працівника можна у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Таке переміщення передбачає зміну:
- робочого місця, а саме — місця, де працівник виконує роботу;
- структурного підрозділу у тій самій місцевості;
- механізму чи агрегату, на якому працівник виконує роботу.
Переміщення оформлюйте тільки за умови, що жодна з істотних умов трудового договору працівника не зміниться.
Зміна істотних умов праці включає зміну системи та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших. Перелік істотних умов праці не є вичерпним.
Про зміну істотних умов праці працівнику повідомляють не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП).
Якщо колишні істотні умови праці зберегти неможливо, а працівник не згоден продовжувати роботу в нових умовах, то трудовий договір припиняють за пунктом 6 статті 36 КЗпП.
За матеріалами Експертус Кадри
Як без проблем скласти та вести табель обліку, особові справи; розробити та затвердити ПВТР, колективний договір, штатний розпис та усі інші кадрові процедури і документи в одному курсі