Документ враховує системні зміни у сфері освіти, а також розвиток і потреби освітнього ринку праці.
Принципова новація — освітню кваліфікацію за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти включили до розділу «Професіонали» та остаточно прирівняли на ринку праці освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста і молодшого бакалавра.
Як працювати з Класифікатором професій
Документ змінює 23 назви класифікаційних угруповань та 60 назв професій. Наприклад, МОН змінює професійне угруповання «Викладачі» (код 23) на «Професіонали в галузі освіти та навчання», а професійне угруповання «Вчителі спеціалізованих навчальних закладів» (код 234) — на «Вчителі закладів спеціальної освіти». Назву «Вчитель з корекційної освіти» — на «Вчитель спеціальної освіти», «Консультант психолого-медико-педагогічної консультації» — на «Фахівець інклюзивно-ресурсного центру».
До Класифікатора професій внесли нові класифікаційні угруповання:
- керівники релігійних організацій (код 1144);
- керівники релігійних організацій (об’єднань) (код 1144.1);
- керівники територіальних релігійних організацій (управлінь, організацій) (код 1144.2);
- керівники релігійних громад (код 1144.3);
- викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти (код 2321);
- викладачі закладів фахової передвищої освіти (код 2322).
Зміна № 10 уносить до Класифікатора професій нові назви професій (посад). Наприклад, Священнослужитель (священник, пастор, пресвітер, диякон, рабин, машгіах кашрут, моель, софер, імам, мулла і т. ін.) (код 2460), терапевт мови і мовлення (код 2229.2), уповноважений із захисту державної мови (код 1120.1) або оператор служби «102» (код 5162).
До Класифікатора професій внесли нові:
- назви професій у сфері кібербезпеки та захисту інформації — «Аналітик загроз безпеки», «Аналітик з безпеки інформаційно-
телекомунікаційних систем», «Фахівець з криптографічного захисту інформації» тощо; - назви посад лікарів — «Лікар-гематолог-онколог», «Лікар-хірург-дерматолог», «Лікар-хірург щелепно-лицевий» та назву «Терапевт мови і мовлення»;
- назви професій служби з надзвичайних ситуацій — «Рятувальник-хімік» та «Майстер з обслуговування засобів індивідуального захисту органів дихання та компресорного обладнання».
Крім цього, до Класифікатора професій внесли назви професій для Нацполіції, Мінсоцполітики, Мінмолодьспорту тощо.
Зміна № 10 скасовує застарілі назви кваліфікаційних угруповань і професійні назви робіт, зокрема «Інспектор вищих навчальних закладів», «Інспектор шкіл», «Вожатий», «Провідник спецвагона установ Нацбанку», «Кочегар паровозів у депо», «Промивальник котлів паровозів», «Дільничний інспектор міліції», «Лікар-педіатр дільничний», «Лікар-терапевт дільничний», «Лікар-терапевт-підлітковий» і такі, що потребують зміни назви і коду («Начальник дирекції залізничних перевезень», «Асистент вчителя-дефектолога», «Викладач-стажист» тощо).
Докладний огляд Зміни 10 — незабаром у журналі Кадровик-01 № 12/2021.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Урядового порталу
Після навчання ви отримаєте Сертифікат державного зразка Юридичного університету Ярослава Мудрого
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір