Мінекономіки затвердило Зміну № 10 до Класифікатора професій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Мінекономіки затвердило Зміну № 10 до національного класифікатора ДК 003:2010 (далі — Зміна № 10) наказом № 810-21 від 25.10.2021

Мінекономіки затвердило Зміну № 10 до Класифікатора професій

Документ враховує системні зміни у сфері освіти, а також розвиток і потреби освітнього ринку праці.

Принципова новація — освітню кваліфікацію за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти включили до розділу «Професіонали» та остаточно прирівняли на ринку праці освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста і молодшого бакалавра.

Як працювати з Класифікатором професій

Документ змінює 23 назви класифікаційних угруповань та 60 назв професій. Наприклад, МОН змінює професійне угруповання «Викладачі» (код 23) на «Професіонали в галузі освіти та навчання», а професійне угруповання «Вчителі спеціалізованих навчальних закладів» (код 234) — на «Вчителі закладів спеціальної освіти». Назву «Вчитель з корекційної освіти» — на «Вчитель спеціальної освіти», «Консультант психолого-медико-педагогічної консультації» — на «Фахівець інклюзивно-ресурсного центру».

До Класифікатора професій внесли нові класифікаційні угруповання:

  • керівники релігійних організацій (код 1144);
  • керівники релігійних організацій (об’єднань) (код 1144.1);
  • керівники територіальних релігійних організацій (управлінь, організацій) (код 1144.2);
  • керівники релігійних громад (код 1144.3);
  • викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти (код 2321);
  • викладачі закладів фахової передвищої освіти (код 2322).

Зміна № 10 уносить до Класифікатора професій нові назви професій (посад). Наприклад, Священнослужитель (священник, пастор, пресвітер, диякон, рабин, машгіах кашрут, моель, софер, імам, мулла і т. ін.) (код 2460), терапевт мови і мовлення (код 2229.2), уповноважений із захисту державної мови (код 1120.1) або оператор служби «102» (код 5162).

До Класифікатора професій внесли нові:

  • назви професій у сфері кібербезпеки та захисту інформації — «Аналітик загроз безпеки», «Аналітик з безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем», «Фахівець з криптографічного захисту інформації» тощо;
  • назви посад лікарів — «Лікар-гематолог-онколог», «Лікар-хірург-дерматолог», «Лікар-хірург щелепно-лицевий» та назву «Терапевт мови і мовлення»;
  • назви професій служби з надзвичайних ситуацій — «Рятувальник-хімік» та «Майстер з обслуговування засобів індивідуального захисту органів дихання та компресорного обладнання».

Крім цього, до Класифікатора професій внесли назви професій для Нацполіції, Мінсоцполітики, Мінмолодьспорту тощо.

Зміна № 10 скасовує застарілі назви кваліфікаційних угруповань і професійні назви робіт, зокрема «Інспектор вищих навчальних закладів», «Інспектор шкіл», «Вожатий», «Провідник спецвагона установ Нацбанку», «Кочегар паровозів у депо», «Промивальник котлів паровозів», «Дільничний інспектор міліції», «Лікар-педіатр дільничний», «Лікар-терапевт дільничний», «Лікар-терапевт-підлітковий» і такі, що потребують зміни назви і коду («Начальник дирекції залізничних перевезень», «Асистент вчителя-дефектолога», «Викладач-стажист» тощо).

Докладний огляд Зміни 10 — незабаром у журналі Кадровик-01 № 12/2021.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами Урядового порталу


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
100

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
207

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
237

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14981

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10140

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді