Мінекономіки затвердило Зміну № 10 до Класифікатора професій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Мінекономіки затвердило Зміну № 10 до національного класифікатора ДК 003:2010 (далі — Зміна № 10) наказом № 810-21 від 25.10.2021

Мінекономіки затвердило Зміну № 10 до Класифікатора професій

Документ враховує системні зміни у сфері освіти, а також розвиток і потреби освітнього ринку праці.

Принципова новація — освітню кваліфікацію за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти включили до розділу «Професіонали» та остаточно прирівняли на ринку праці освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста і молодшого бакалавра.

Як працювати з Класифікатором професій

Документ змінює 23 назви класифікаційних угруповань та 60 назв професій. Наприклад, МОН змінює професійне угруповання «Викладачі» (код 23) на «Професіонали в галузі освіти та навчання», а професійне угруповання «Вчителі спеціалізованих навчальних закладів» (код 234) — на «Вчителі закладів спеціальної освіти». Назву «Вчитель з корекційної освіти» — на «Вчитель спеціальної освіти», «Консультант психолого-медико-педагогічної консультації» — на «Фахівець інклюзивно-ресурсного центру».

До Класифікатора професій внесли нові класифікаційні угруповання:

  • керівники релігійних організацій (код 1144);
  • керівники релігійних організацій (об’єднань) (код 1144.1);
  • керівники територіальних релігійних організацій (управлінь, організацій) (код 1144.2);
  • керівники релігійних громад (код 1144.3);
  • викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти (код 2321);
  • викладачі закладів фахової передвищої освіти (код 2322).

Зміна № 10 уносить до Класифікатора професій нові назви професій (посад). Наприклад, Священнослужитель (священник, пастор, пресвітер, диякон, рабин, машгіах кашрут, моель, софер, імам, мулла і т. ін.) (код 2460), терапевт мови і мовлення (код 2229.2), уповноважений із захисту державної мови (код 1120.1) або оператор служби «102» (код 5162).

До Класифікатора професій внесли нові:

  • назви професій у сфері кібербезпеки та захисту інформації — «Аналітик загроз безпеки», «Аналітик з безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем», «Фахівець з криптографічного захисту інформації» тощо;
  • назви посад лікарів — «Лікар-гематолог-онколог», «Лікар-хірург-дерматолог», «Лікар-хірург щелепно-лицевий» та назву «Терапевт мови і мовлення»;
  • назви професій служби з надзвичайних ситуацій — «Рятувальник-хімік» та «Майстер з обслуговування засобів індивідуального захисту органів дихання та компресорного обладнання».

Крім цього, до Класифікатора професій внесли назви професій для Нацполіції, Мінсоцполітики, Мінмолодьспорту тощо.

Зміна № 10 скасовує застарілі назви кваліфікаційних угруповань і професійні назви робіт, зокрема «Інспектор вищих навчальних закладів», «Інспектор шкіл», «Вожатий», «Провідник спецвагона установ Нацбанку», «Кочегар паровозів у депо», «Промивальник котлів паровозів», «Дільничний інспектор міліції», «Лікар-педіатр дільничний», «Лікар-терапевт дільничний», «Лікар-терапевт-підлітковий» і такі, що потребують зміни назви і коду («Начальник дирекції залізничних перевезень», «Асистент вчителя-дефектолога», «Викладач-стажист» тощо).

Докладний огляд Зміни 10 — незабаром у журналі Кадровик-01 № 12/2021.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами Урядового порталу


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
47

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538195

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67770

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
294

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
505

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді