Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, – за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Ця гарантія також стосується і права на трудову діяльність іноземців та осіб без громадянства.
Є декілька категорій іноземних працівників.
Оскільки дозвіл отримує роботодавець, а не іноземець, такий дозвіл видається для працевлаштування іноземця у конкретного роботодавця на конкретній посаді. Праця іноземців може застосовуватися на різних посадах в одного або кількох (двох і більше) роботодавців, за умови отримання дозволу на застосування праці на кожній посаді.
Де зберігати дозвіл на застосування праці іноземця
Питання працевлаштування іноземців та оформлення Дозволу суворо контролюється. Якщо роботодавець працевлаштовує іноземців або осіб без громадянства:
- на умовах трудового або іншого договору без Дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства, передбачена штрафна санкція у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення за кожного працівника;
- на інших умовах, ніж ті, що передбачені Дозволом, — стягується штраф за кожну особу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.
Як документувати трудові відносини з іноземцем
Управління Держпраці у Сумській області наголошує на обов’язку роботодавця офіційно оформляти трудові відносини зі своїми працівниками.
Нагадуємо, що нещодавно Держпраці та податкова розпочали масові перевірки з працевлаштування іноземців.
За матеріалами Управління Держпраці в Сумській області
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір