Роботодавець не може відмовити працівнику у звільненні з роботи за власним бажанням

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Кейс з реального життя від Держпраці

Роботодавець не хоче звільняти працівника: що робити працівнику?

Чоловік звернувся до Управління Держпраці за консультацією, оскільки роботодавець відмовляється його звільнити. Чоловік написав заяву про звільнення та зареєстрував її у канцелярії підприємства. Через два тижні, коли прийшов час розрахунку, керівник відмовився віддавати трудову книжку, пояснивши, що працівнику необхідно передати ще багато матеріалів і справ.

Фахівець Держпраці повідомив, що відмова роботодавця звільнити працівника з роботи за власним бажанням суперечить законодавству.

Працівник має письмово повідомити роботодавця про звільнення за два тижні (ст. 38 КЗпП). Навіть якщо роботодавцю потрібно більше часу, щоб знайти нового працівника, щоб працівник здав звіт чи закінчив роботу, передав матеріальні цінності, — роботодавець не має права затримати працівника на роботі більше, ніж на два тижні.

Чи має право роботодавець відмовити у звільненні працівнику, що хоче звільнитися у зв’язку із порушенням роботодавцем законодавства про працю

Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у ст. 116 Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника (ст. 47 КЗпП).

Інспектор праці повідомив, що у чоловіка є право у разі порушення роботодавцем його трудових прав написати звернення або зателефонувати на Урядову гарячу лінію.

Коли працівник прийшов на роботу та повідомив роботодавцю інформацію, яку отримав від інспектора, керівник вирішив дотримуватися вимог чинного законодавства та звільнив працівника.

За матеріалами Управління Держпраці в Сумській області

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
82

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
197

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
233

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14950

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9959

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді