
Уряд змінив умови, за якими невакциновані українці, що перехворіли на COVID-19, зможуть отримати цифровий сертифікат про одужання.
Що зробити кадровику, якщо працівник захворів на COVID-19
Сертифікат формуватимуть для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 та вніс відповідний медичний запис в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Документ в застосунку або на порталі Дія стане доступним через 15 днів після того, як лікар підтвердить діагноз COVID-19.
Відповідні зміни до Порядку формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, затвердженого постановою КМУ від 29.06.2021 № 677 Кабмін вніс постановою від 04.11.2021 № 1156.
Як організувати роботу підприємства під час карантину
Термін дії COVID-сертифікату про одужання — 90 діб. Попередня редакція документу передбачала, що такий сертифікат діятиме 180 днів. Сформувати його зможете не більше двох разів на рік.
Новий COVID-сертифікат буде двох видів:
- Внутрішній — він дозволятиме працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах епіднебезпеки без обмежень;
- Міжнародний — для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС.
За інформацією МОЗ, сертифікат про одужання зможуть сформувати тільки ті, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 після запуску функціоналу нового сертифікату, тобто з 8 листопада 2021 року та надалі. Документ не згенерують ті, чий діагноз COVID-19 встановили до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами МОЗ
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.