
Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
У листопаді цього року до ГУ Держпраці у Харківській області звернулася працівниця медустанови, яка повідомила про можливе порушення стосовно неї вимог чинного законодавства, а саме – невиплати в повному обсязі всіх сум належних при звільненні. На підставі звернення посадові особи управління провели позапланову перевірку даної установи.
Відповідальність роботодавця за затримку повного розрахунку з працівником при звільненні
Після вивчення наданих в ході перевірки документів інспектори праці встановили, що згідно наказу № 545 від 14.09.2021 року заявниця звільнена 14.09.2021 року, згідно платіжного доручення №1 від 01.10.2021 року виплата розрахункових коштів проведена 01.10.2021 року, що є порушенням ч.1 ст.116 КЗпП, а саме: «при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення». Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Як проходять перевірки з праці під час карантину
Щоб відновити порушені права працівниці, посадові особи Держпраці роз’яснили та проконсультували керівний склад медустанови, в результаті чого колишній працівниці виплатили середньомісячну заробітну плату згідно вимог ч.1 ст.117 КЗпП, а саме:
«У разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст.116 КЗпП, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку».
За матеріалами ГУ Держпраці в Харківській області
Як без проблем скласти та вести табель обліку, особові справи; розробити та затвердити ПВТР, колективний договір, штатний розпис та усі інші кадрові процедури і документи в одному курсі
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.