Затримка розрахунку при звільненні на два тижні — порушення, що спричинить позапланову перевірку

Кейс від Держпраці

Затримка розрахунку при звільненні на два тижні — порушення, що спричинить позапланову перевірку

У листопаді цього року до ГУ Держпраці у Харківській області звернулася працівниця медустанови, яка повідомила про можливе порушення стосовно неї вимог чинного законодавства, а саме – невиплати в повному обсязі всіх сум належних при звільненні. На підставі звернення посадові особи управління провели позапланову перевірку даної установи.

Відповідальність роботодавця за затримку повного розрахунку з працівником при звільненні

Після вивчення наданих в ході перевірки документів інспектори праці встановили, що згідно наказу № 545 від 14.09.2021 року заявниця звільнена 14.09.2021 року, згідно платіжного доручення №1 від 01.10.2021 року виплата розрахункових коштів проведена 01.10.2021 року, що є порушенням ч.1 ст.116 КЗпП, а саме: «при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення». Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Як проходять перевірки з праці під час карантину

Щоб відновити порушені права працівниці, посадові особи Держпраці роз’яснили та проконсультували керівний склад медустанови, в результаті чого колишній працівниці виплатили середньомісячну заробітну плату згідно вимог ч.1 ст.117 КЗпП, а саме:

«У разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст.116 КЗпП, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку».

За матеріалами ГУ Держпраці в Харківській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді