Омбудсмен пропонує дозволити дистанційну роботу невакцинованим працівникам, що підлягають відстороненню

Людмила Денісова отримала понад 1200 звернень з питаннями про обов’язкову вакцинацію проти COVID-19

Омбудсмен пропонує дозволити дистанційну роботу невакцинованим працівникам, що підлягають відстороненню

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова нагадує, що Уряд та МОЗ внесли зміни до низки нормативно-правових актів з питань, пов’язаних з обов’язковою вакцинацією проти COVID-19:

  • підлягають відстороненню від роботи працівники та державні службовці, які відмовляються або ухиляються від проведення профілактичних щеплень проти COVID-19, обов’язковість профілактичних щеплень яких визначає перелік, затверджений наказом МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153 (далі – Наказ № 2153), (постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236» від 20.10.2021 № 1096 (далі – Постанова № 1236);
  • з Дорожньої карти вилучили положення про добровільність вакцинації проти COVID-19 для усіх груп населення та професійних груп (наказ МОЗ «Про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках» від 27.10.2021 № 2362 ).

У зв’язку з ухваленням вказаних нормативно-правових актів, на адресу Уповноваженої з прав людини вже надійшло понад тисячу двісті звернень громадян, які порушують питання про обов’язкову вакцинацію проти COVID-19.

Як відсторонити від роботи невакцинованого працівника

Людмила Денісова зазначає, що реалізація положень Постанови № 1236 та Наказу № 2153 можуть призвести до порушення права на добровільність вакцинації проти COVID-19 та права на працю вказаних у переліку працівників.

Щоби забезпечити реалізацію прав громадян на працю та добровільність профілактичного щеплення, Уповноважена ВР з прав людини звернулася до Прем’єр-міністра України з пропозицією розглянути питання щодо можливості дистанційної роботи відповідно до статті 60-2 КЗпП для працівників та держслужбовців, для яких вакцинація проти COVID-19 визначена обов’язковою, а також щодо визначення обмежень прав, гарантованих Конституцією України на працю, освіту, вільне пересування, свободу та особисту недоторканість та на охорону здоров’я, наділення органів влади відповідними повноваженнями, виключно законами України.

Крім того, щоби надати правову оцінку процедурі відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників і держслужбовців, Людмила Денісова направила запити до Мінекономіки та Держпраці.

Уповноважена ВР з прав людини закликала громадян України убезпечити себе та своїх рідних від тяжких ускладнень від COVID-19 та відповідально поставитись до проведення вакцинації проти гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами Facebook-сторінки Людмили Денісової

Омбудсмен пропонує дозволити дистанційну роботу невакцинованим працівникам, що підлягають відстороненню
Олена Петровськаексперт Експертус Кадри
Перш ніж оформляти відсторонення, зажадайте документ про вакцинацію, роз’ясніть, що відсторонення правомірне, задокументуйте у акті, що працівник ухиляється або відмовляється щепитися, і лише після цього складайте наказ

⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
38

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5705

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
905

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530007

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді