Вищу освіту чекають зміни, — законопроєкт

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Заочної форми навчання з 2024 року не буде

image62

Як надати навчальну відпустку

23 жовтня 2023 р. у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті» № 10177 (далі — Законопроєкт № 10177).

Автори законопроєкту № 10177 пропонують оптимізувати вищу освіту і наблизити її до європейських стандартів. Відповідні зміни внесуть до Законів України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII, «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VII та «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Законопроєкт № 10177 передбачає:

  • регульований термін навчання, що дозволить формувати зручний графік, приділяти більше уваги певним предметам для студентів за контрактом. Тобто, студенти зможуть пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за 6 років;
  • вибір спеціальності після першого чи другого курсу. Студентам нададуть більше часу та можливостей, щоб визначитися. Так, конкретну спеціальність можна буде вибрати після 1 — 2 років вивчення загальних предметів;
  • дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього з 2024 року;
  • мінімальний обсяг занять. Студенти денної форми навчання матимуть регульовану кількість годин, які необхідно проходити на лекціях чи практичних заняттях. Для бакалаврів — не менше ніж 10 годин, для магістрів та аспірантів — не менше ніж 8 годин;
  • менше вибіркових курсів для «регульованих» спеціальностей, таких як «Право», «Медицина», «Атомна енергетика», «Військова служба» та більша варіативність для «нерегульованих» — «Філологія, «Фінанси», «Кібернетика» та інші.

Зазнає змін й стаття 15 Закону про відпустки. У новій редакції цієї статті врахують зміни у формі освіти — додадуть ще дистанційну. До вже передбачених додаткових днів відпустки додадуть відпустки на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів:

  • 14 к. дн. — для здобувачів першого та другого курсів фахової передвищої, вищої освіти з дистанційною формою;
  • 14 к. дн. — для здобувачів третього і наступних курсів фахової передвищої, вищої освіти з дистанційною формою.

Нагадаємо, що роботодавець повинен створювати необхідні умови для поєднання роботи з навчанням для працівників, що навчаються без відриву від виробництва (ст. 202 КЗпП). Зокрема, надавати додаткові оплачувані відпустки у зв’язку з навчанням. Такі відпустки надають на підставі заяви й довідки-виклику.

Ірина Матійко

За матеріалами ВРУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
66

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
174

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
224

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14915

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9917

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді