НАЗК затвердило нову форму та порядок подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Детальне роз'яснення для суб'єктів декларування

НАЗК затвердило нову форму та порядок подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

01.12.2021 набрав чинності наказ НАЗК від 23.07.2021 № 449/21, яким затверджено:

  • форму декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,
  • Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зміни до порядку подання е-декларацій

Порядок визначає процедуру заповнення та подання до ЄДР:

декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,

декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених ст. 45 Закону «Про запобігання корупції» (далі — Закон).

НАЗК оновило перелік декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Існують такі типи декларацій:

  • щорічна декларація,
  • декларація при звільненні,
  • декларація кандидата на посаду.
НАЗК оновлює порядок ведення реєстру е-декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Щорічна декларація подається особою яка продовжує працювати та особою, яка звільнилась (після звільнення) — декларація, яка подається відповідно до ч. 1 статті 45 Закону (щороку), абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня.

Декларація при звільненні — декларація, яка подається відповідно до абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону — не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Декларація кандидата на посаду — декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 45 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація кандидата на посаду подається до призначення або обрання особи на відповідну посаду, якщо інше не передбачено законом. Якщо особа подала щорічну декларацію за минулий рік, декларація кандидата на посаду за цей період не подається.

Набрали чинності накази НАЗК від 23.07.2021 № 450/21 та № 451/21, якими затверджено Порядок інформування НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування та Порядок інформування НАЗК про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента.

НАЗК зазначає, що в рамках підготовки до нового сезону подання щорічних декларацій відбувається процес модернізації Реєстру декларацій, який має не лише змінити форму декларації, але й частково автоматизувати її заповнення.

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
110

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
224

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
245

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15029

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10200

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді