Кабмін переглянув посадові оклади та доплати працівників державних і комунальних закладів освіти

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Документ почне діяти з 1 січня 2022 року

Кабмін переглянув посадові оклади та доплати працівників державних і комунальних закладів освіти

КМУ затвердив постановою від 28.12.2021 № 1391:

  • розміри підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти;
  • розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти.

Посадові оклади за роботу в певних типах закладів та установ освіти підвищать від 10% до 30% посадового окладу. Так, педпрацівникам, помічникам вихователів та керівним працівникам, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, у спеціалізованих будинках дитини, дитячих будинках і закладах загальної середньої освіти, підвищать посадовий оклад (ставку заробітної плати) на 30%.

Приватний навчальний заклад: оплата праці та облік робочого часу педагогів

За педагогічні та інші звання посадовий оклад підвищать від 10% до 20%, за знання та використання в роботі іноземної мови — на 5% або 10%.

Розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти встановили у діапазоні від 10% до 40%. Так, доплата за класне керівництво у 1—4 класах становитиме 20%, у 5—11 класах — 25%.

Такі підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності встановили працівникам, які займають посади згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 14.06.2000 № 963, і на яких поширюють умови оплати праці працівників закладів та установ освіти.

Працівникам закладів та установ освіти, яким передбачено підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за кількома підставами, абсолютний розмір кожного підвищення визначатимуть виходячи з розміру посадового окладу (ставки заробітної плати) без урахування іншого підвищення.

Цим же документом Кабмін зупинив дію постанови КМУ «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» від 10.07.2019 № 822 ще на один рік, — до 31 грудня 2022 року.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами КМУ

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
143

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14552

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9559

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
127

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1169

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді