Підготовчі заходи розпочнуть 1 березня та 1 вересня. Весняний призов триватиме з квітня до червня, осінній — з жовтня до грудня 2022 року

Президент підписав Указ «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2022 році» від 29.12.2021 № 687/2021.
Призов у квітні, а до військкомату в березні? 5 настанов, щоб не запасти в оману
На строкову військову службу призиватимуть чоловіків, які відповідають вимогам частини першої статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» у квітні — червні та у жовтні — грудні 2022 року. Призовні комісії розпочнуть роботу з 1 квітня та 1 жовтня 2022 року, а підготовчі заходи розпочнуть на місяць раніше.
Як документувати призов працівника на строкову військову службу
Чисельність громадян України, яких призвуть на строкову військову службу, визначить Кабмін.
В Офісі президента повідомили, що строковиків не відправляють у зону проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі. Їх призначають на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації та залучають до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасу.
Військовослужбовців, які відслужили строкову військову службу, звільнятимуть у квітні – червні та у жовтні — грудні 2022 року.
Після звільнення зі строкової військової служби працівник повинен приступити до роботи. Роботодавець — видати наказ про вихід працівника на роботу.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
за матеріалами ОП та системи «Експертус Кадри»
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.