28 та 29 грудня 2021 року депутати зареєстрували у ВР два альтернативних законопроекти

Наказ від 11.10.2021 № 313, яким Міноборони затвердило новий Перелік спеціальностей та (або) професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, спричинив законодавчі ініціативи.
Всіх жінок — на військовий облік
Так, група з 59 народних депутатів зареєструвала проект Закону України «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (законопроект від 28.12.2021 № 6482, далі — Законопроект № 6482).
Автори Законопроекту № 6482 пропонують, щоб жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, ставали на військовий облік лише за власним бажанням. Обов’язковим пропонують залишити облік лише для жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю.
29 грудня 2021 року з’явився ще один альтернативний проект Закону України «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (законопроект від 29.12.2021 № 6482-1, далі — Законопроект № 6482-1). Його автор — нардеп Дмитро Костюк. Законопроект № 6482-1 визначає, що жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних за власним бажанням. Жінки, які мають медичну спеціальність та/або професію, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.
Додамо, що петиція на сайті Офісу Президента України з вимогою скасувати розширений перелік спеціальностей для військового обліку жінок, затверджений наказом Міноборони № 313, набрала понад 37 тисяч голосів, за необхідних для розгляду 25 тисяч.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ВР
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.