Сумісництво — це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві.
До початку роботи за трудовим договором власник або уповноважений орган зобов’язаний ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором (ст. 29 КЗпП). Якщо сумісники прийняті на умови п’ятиденного робочого тижня, то на них поширюються вимоги стосовно виконання роботи під час п’ятиденного режиму роботи.
Працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці про зміну істотних умов праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП):
- систем та розмірів оплати праці,
- пільг,
- режиму роботи,
- встановлення або скасування неповного робочого часу,
- суміщення професій,
- зміну розрядів і найменування посад та інших.
Режим роботи відноситься до істотних умов праці. У зв’язку із зазначеними обставинами та у разі впровадження шестиденного робочого тижня працівників варто попередити про зміну істотних умов праці відповідно до вимог законодавства та ініціювати процедуру внесення змін до колективного договору.
Дане роз’яснення не містить норм права, а носить лише рекомендаційний характер.
За матеріалами Управління Держпраці в Рівненській області
Наказ — це один із документів, з яким кадровик працює щодня. Потрібно відмінно знати правила їх складання, опрацювання, реєстрації, формування у справи та зберігання. А починається все із визначення виду розпорядчого документа...
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір