НАЗК опублікувало нові роз’яснення до кампанії декларування 2022 року

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
В оновленій декларації — 18 розділів. Суб’єкт декларування зазначає в розділах інформацію про себе, членів сім’ї, інших осіб та об’єкти декларування

НАЗК опублікувало нові роз’яснення до кампанії декларування 2022 року

Із 01 грудня 2021 року діють нова форма електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і новий Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — Порядок). Форму і Порядок затвердив НАЗК наказом від 23.07.2021 № 449/21.

Дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальності за порушення під час подання антикорупційної декларації

Роз’яснення НАЗК від № 11 містить відповіді на 234 питання та забезпечує однакове застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII стосовно заходів фінансового контролю: подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку.

Як діяти керівнику, якщо працівник невчасно подав декларацію

В оновленій редакції роз’яснень відповіді з прикладами розміщені за розділами:

  1. Види декларацій та порядок їх подання
  2. Суб’єкти декларування
  3. Члени сім’ї суб’єкта декларування
  4. Загальні положення щодо відображення відомостей про об’єкти декларування
  5. Об’єкти нерухомості
  6. Об’єкти незавершеного будівництва
  7. Рухоме майно (крім транспортних засобів)
  8. Транспортні засоби
  9. Цінні папери
  10. Корпоративні права
  11. Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї
  12. Нематеріальні активи
  13. Доходи, у т. ч. подарунки
  14. Грошові активи
  15. Банківські та інші фінансові установи
  16. Фінансові зобов’язання
  17. Видатки та правочини
  18. Робота за сумісництвом
  19. Членство в організаціях та їхніх органах
  20. Особливості декларування окремих категорій осіб (військовослужбовців, працівників СБУ)
  21. Особливості декларування в окремих ситуаціях
  22. Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані
  23. Повідомлення про відкриття валютного рахунка
  24. Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю

У роз’ясненнях є відповіді як на традиційні питання про те, як правильно декларувати спадщину, так і нові. Наприклад:

  • чи є доходом кошти, отримані в рамках Програми «єПідтримка»;
  • як дізнатись назву територіальної громади (для відомостей в адресних блоках декларації);
  • чи є доходом аліменти.

У роз’ясненнях знайдете також інформацію про те, як заповнювати змінені чи нові блоки, що з’явилися у оновленій формі декларації. Наприклад, — як декларувати документи для посвідчення особи за кордоном, аби правильно заповнити блок «Для ідентифікації за межами України».

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами НАЗК

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
81

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5988

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1012

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530546

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124000

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді