Якщо лікар чи медсестра працює неповний робочий день або тиждень, їх зарплата розраховуватиметься пропорційно до відпрацьованого часу. Розрахунок має здійснюватися від встановленої Урядом базової зарплати – не менше 20 000 гривень для лікарів та не менше 13 500 гривень для медичних сестер. Про це в ефірі телеканалу "Рада" заявив Олексій Яременко.
За словами заступника міністра охорони здоров'я, нині забезпечення базових виплат працівникам залежить саме від керівника лікарні, який безпосередньо розпоряджається бюджетом закладу. Зловживання керівництва, такі як "суто формальне" переведення на неповний робочий день, працівники мають право оскаржити.
"Аби не виплачувати лікарям базову зарплату, яка була встановлена Урядом, керівники медзакладів іноді, суто на папері, можуть перевести працівників на 0,75 чи 0,5 ставки. При цьому медики і надалі продовжують працювати повний робочий день. Така ситуація є абсолютно неприпустимою. Кожен медичний працівник, який зіштовхнувся з подібною ситуацією, має звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці", – повідомив заступник міністра Олексій Яременко.
Як оплачувати неповний робочий час
Після отримання скарги Держпраці проводить перевірку. Якщо встановлять, що медпрацівника формально перевели на неповний робочий день, а фактично він працює повний, на керівника медзакладу буде накладено штраф – 65 тис. грн за кожного працівника.
⚡⚡⚡ У ході перевірки Держпраці не розголошує особу заявника.
За матеріалами МОЗ
Курс допоможе підготуватися до роботи з Реєстром лікарняних. Правильно табелювати працівника, якому відкрили е-лікарняний. На Гарячій лінії швидко знайти відповідь на термінове запитання