З 26 січня діють окремі процедури забезпечення заходів воєнного стану

Військове командування, органи влади та місцевого самоврядування вживатимуть правові заходи, визначені законом

З 26 січня діють окремі процедури забезпечення заходів воєнного стану

Мета воєнного стану — забезпечити оборону і за потреби дати відсіч збройній агресії.

Воєнний стан: що має знати кадровик

Кабмін затвердив окремі процедури забезпечення заходів правового режиму воєнного стану:

  • Порядок встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан — постановою КМУ від 29.12.2021 № 1455 ;
  • Порядок перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану — постановою КМУ від 29.12.2021 № 1456 ;
  • Порядок заборони торгівлі зброєю, сильнодіючими хімічними і отруйними речовинами, а також алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі, в умовах правового режиму воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях — постановою КМУ від 29.12.2021 № 1457 .

Особливий режим встановлюватиме військове командування на підставі указу Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Військове командування разом з військовою адміністрацією (у разі її утворення) видає наказ, яким встановлює особливий режим, призначає коменданта та визначає:

  • завдання коменданта, повноваження щодо забезпечення єдиного управління визначеними силами та засобами Держспецтрансслужби, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Національної поліції, СБУ, ДПС, ДМС, ДСНС, військових адміністрацій (у разі їх утворення) та координації їх дій під час здійснення заходів особливого режиму;
  • склад комендатур, місця їх розміщення, зони відповідальності та порядок взаємодії, а також порядок виконання визначених завдань;
  • порядок матеріально-технічного забезпечення комендатур та їх складових;
  • територіальні межі, де встановлюється особливий режим, та місця розміщення блокпостів;
  • права та обов’язки посадових осіб блокпостів;
  • інші питання, необхідні для забезпечення особливого режиму.

Для забезпечення особливого режиму запровадять систему пропускного режиму, комендатура видаватиме перепустки за рішенням військового командування.

Перевірку документів, огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян здійснюватимуть тільки після введення воєнного стану в межах території та у строки, зазначені в указі Президента України про введення воєнного стану, на підставі наказу військового командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення).

Право на проведення перевірок отримають уповноважені особи Нацполіції, СБУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, ДМС, Держмитслужби та Збройних Сил, яких комендант визначить у наказі.

Для забезпечення громадської безпеки і порядку в межах території, на якій вводиться воєнний стан, заборонять торгівлю зброєю, сильнодіючими хімічними і отруйними речовинами, алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі. Час введення та строк дії заборони визначать наказом військового командування та військової адміністрації.

Нормативні документи опублікувала газета «Урядовий кур’єр» від 26.01.2022 № 15, тож вони почали діяти у цей же день.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді