29 грудня 2021 року КМУ затвердив Порядок встановлення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан.
Воєнний стан: що має знати кадровик
У МВС пояснили, що таку заборону або обмеження на вибір місця проживання/перебування осіб запроваджуватиме військове командування на основі указу Президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Таке рішення полягає у забороні декларувати (реєструвати) місце перебування/проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця перебування/проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан. Заборону не поширюватимуть на випадки зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця перебування/проживання осіб у разі одночасного декларування (реєстрації) місця перебування/проживання осіб на території, на якій воєнний стан не введено. Зі свого боку військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) самостійно або із органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування прийматиме рішення запровадити таку заборону або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб, яке негайно доводитимуть до відома населення через ЗМІ.
У такому рішенні зазначатимуть обставини, що склалися в Україні або в окремих її місцевостях, і несприятливі фактори воєнного характеру, що створюють загрозу для населення та істотно знижують рівень забезпечення його життєдіяльності, а також шляхи протидії таким факторам.
У рішенні зазначатимуть:
- обґрунтування необхідності та строки запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб;
- перелік осіб, яким забороняється або обмежується вибір місця перебування/проживання;
- населені пункти, у яких запроваджується заборона або обмеження на вибір місця перебування/проживання осіб.
У такому рішенні вказуються й інші заходи, що полягають у забезпеченні виконання указу Президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Укрінформу
Наказ — це один із документів, з яким кадровик працює щодня. Потрібно відмінно знати правила їх складання, опрацювання, реєстрації, формування у справи та зберігання. А починається все із визначення виду розпорядчого документа...
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
- Класифікатор професій
- Відсторонення невакцинованого працівника
- Зразок оформлення наказу за ДСТУ 4163:2020
- Звіт про квоту 2022
- Трудовий договір