Контролювати допуск до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до нього, зобов’язаний керівник. Інакше ризикує отримати штраф 34 000—170 000 грн

На період дії карантину, встановленого КМУ, щеплення проти COVID-19 стало обов’язковим для працівників:
- органів місцевого самоврядування;
- закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;
- комунальних підприємств, установ та організацій.
Відсторонення невакцинованого працівника
Так скеровує наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 30.11.2021 № 2664 (далі — Наказ № 2664). Наказ № 2664 офіційно опублікувала газета «Офіційний вісник України» від 31.12.2021 № 100, тож він почав діяти 31 січня 2022 року.
Керівники закладів, вказаних у Наказі № 2664, зобов’язані відсторонити від роботи без збереження зарплати працівників, які не вакцинувалися до цього часу принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19 (п. 41-6 Постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236). Виняток — працівники, які мають абсолютні протипоказання до вакцинації та надали медичний висновок за формою № 028/1-о.
Консультація експерта Експертус: Кадри Олени Петровської допоможе:
У консультації знайдете й відповіді на практичні запитання, зокрема, — чи можна оголосити догану працівнику, який відмовляється вакцинуватися та коли відсторонювати невакцинованого працівника, який хворіє.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами системи «Експертус:Кадри»
Як без проблем скласти та вести табель обліку, особові справи; розробити та затвердити ПВТР, колективний договір, штатний розпис та усі інші кадрові процедури і документи в одному курсі
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.