Контролювати допуск до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до нього, зобов’язаний керівник. Інакше ризикує отримати штраф 34 000—170 000 грн

На період дії карантину, встановленого КМУ, щеплення проти COVID-19 стало обов’язковим для працівників:
- органів місцевого самоврядування;
- закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;
- комунальних підприємств, установ та організацій.
Відсторонення невакцинованого працівника
Так скеровує наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 30.11.2021 № 2664 (далі — Наказ № 2664). Наказ № 2664 офіційно опублікувала газета «Офіційний вісник України» від 31.12.2021 № 100, тож він почав діяти 31 січня 2022 року.
Керівники закладів, вказаних у Наказі № 2664, зобов’язані відсторонити від роботи без збереження зарплати працівників, які не вакцинувалися до цього часу принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19 (п. 41-6 Постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236). Виняток — працівники, які мають абсолютні протипоказання до вакцинації та надали медичний висновок за формою № 028/1-о.
Консультація експерта Експертус: Кадри Олени Петровської допоможе:
У консультації знайдете й відповіді на практичні запитання, зокрема, — чи можна оголосити догану працівнику, який відмовляється вакцинуватися та коли відсторонювати невакцинованого працівника, який хворіє.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами системи «Експертус:Кадри»
Як без проблем скласти та вести табель обліку, особові справи; розробити та затвердити ПВТР, колективний договір, штатний розпис та усі інші кадрові процедури і документи в одному курсі
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.