З ким медзаклад може укласти ЦПД: рішення Верховного Суду

Вимога оформляти з медичними працівниками саме трудові відносини закріплена в базових нормативних актах сфери охорони здоров’я

З ким медзаклад може укласти ЦПД: рішення Верховного Суду

Роботодавець оскаржував постанову Держпраці та просив суд скасувати штраф за допуск медпрацівників до роботи без укладених трудових договорів та повідомлення податкової.

Чи можна у приватному ЗОЗ оформити лікаря чи іншого медичного працівника за ЦПД

Верховний Суд (ВС) у своєму рішенні зазначив, що медична допомога — це професійна допомога. Таку допомогу можуть надавати особи, які відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ.

Медична практика підлягає ліцензуванню, тож медичну допомогу можуть надавати заклади охорони здоров’я та ФОП, які мають відповідну ліцензію (ст. 33 Основ законодавства України про охорону здоров’я).

Як проходять перевірки з праці

Заклад охорони здоров’я, який має ліцензію на надання медичної допомоги, може оформлювати трудові відносини з професійно підготовленими медичними працівниками або укладати цивільно-правові угоди з ФОП, які одержали ліцензію на надання медичної допомоги. При цьому, чинне законодавство не передбачає для медзакладу можливості укласти ЦПД на надання медичної допомоги з будь-якими фізичними особами.

У цій справі суди попередніх інстанцій встановили, що у підприємства є ліцензія на надання медичних послуг, а лікарі, з якими уклали ЦПД, таких ліцензій не мали, як не мали і статусу фізичної особи – підприємця. Отже, ВС погодився з висновками суду першої інстанції про те, що лікарі фактично були допущені до роботи без укладення трудового договору (Постанова ВС від 08.12.2021 № 500/652/19).

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВС

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123565

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді