НАЗК роз’яснило, які розділи декларації слід заповнювати лише якщо вартість об’єкта декларування перевищує конкретну суму

Розкажіть працівникам, які розділи в декларації потрібно заповнювати, якщо вартість об’єкта декларування перевищує певну суму


Якщо ваші близькі подарували вам будинок, то відомості про це потрібно зазначити не лише серед об’єктів нерухомості, але й як дохід.

Якщо вартість подарунку була менше 5 прожиткових мінімумів (5 ПМ — у 2021 році це 11 350 грн), то вказувати його в розділі 11 "Доходи, у тому числі подарунки" декларації не потрібно.

⚡️Як діяти керівнику, якщо працівник невчасно подав декларацію

Розділи декларації, в яких варто зважати на вартість об’єктів декларування, перш ніж декларувати в них відомості:

  • Декларувати ювелірні вироби, домашніх тварин або одяг у розділі 5 "Цінне

    рухоме майно

    (крім транспортних засобів)" декларації потрібно лише якщо їх вартість перевищує 100 ПМ (у 2021 році це 227 000 грн).
  • Збереження на рахунках чи готівкою в розділі 12 "Грошові активи" декларації зазначаються, якщо сукупна вартість всіх

    грошових активів

    перевищує 50 ПМ (у 2021 це 113 500 грн). Не можна сумувати збереження вашої сім’ї, наприклад, чоловіка та дружини, оскільки збереження кожного із членів сім’ї має окремо перевищувати поріг для декларування.
  • Борги за іпотекою чи просто борг вашому колезі варто вказувати в розділі 13 "Фінансові зобов’язання" декларації, якщо:
    • розмір отриманої у звітному періоді позики (кредиту) перевищує 50 ПМ;
    • розмір зобов’язання за позикою (

      кредитом

      ) на початок звітного періоду перевищує 50 ПМ (у разі якщо позику (кредит) отримано в попередніх звітних періодах);
    • розмір зобов’язання за позикою (кредитом) на кінець звітного періоду перевищує 50 ПМ.
    • купівлю автівки чи продаж нерухомості потрібно зазначити в розділі 14 «

      Видатки правочини суб’єкта декларування

      » декларації, якщо розмір разового видатку/вартість предмета правочину перевищує 50 ПМ.

Кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.

За матеріалами НАЗК

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
40

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5715

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
906

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530029

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123807

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді