Наразі йдеться про відмову від низки інструментів стосовно санітарних правил
Міжвідомча робоча група з дерегуляції розглянула 298 регуляторних інструментів в державних санітарних правилах і нормах та рекомендувала скасувати більшість з них (74%, 221 інструмент). Ще 47 інструментів радять оптимізувати та привести у відповідність до чинного законодавства. Без змін хочуть лишити лише 30 регуляторних інструментів.
Кадрові звіти — 2024
У Кабінеті міністрів пояснили, що деякі нормативні акти втратили актуальність або ж дублюють інші інструменти. Зокрема, скасувати планують:
- погодження проєкту перепрофілювання;
- погодження тексту етикетки для маркування питної води фасованої та іншої супровідної інформації щодо її походження та властивостей;
- погодження матеріалів для виготовлення друкованих виробів для дітей;
- погодження графіку і обсягу радіаційного контролю при повсякденній експлуатації рентгенівського кабінету.
Що ж до оптимізації, то допрацювати хочуть, наприклад, питання щодо експертного висновку про якість і безпеку продукції тваринного та рослинного походження, а також реєстрацію хімічних та біологічних речовин, синтетичних та полімерних матеріалів, які призначені для використання у вугільній промисловості.
Які журнали знадобляться кадровику у 2024 році
В уряді вважають, що скасування застарілих та неактуальних інструментів у санітарних правилах і нормах зменшить навантаження на бізнес і, відповідно, позитивно позначиться на стабілізації економіки.
Зауважимо, наразі урядова міжвідомча робоча група з дерегуляції опрацювала вже 1323 регуляторні інструменти для бізнесу. 584 з них мають спростити, а 456 — скасувати (вже скасовано 100).
За матеріалами Міністерства економіки України
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.