Міжвідомча робоча група з дерегуляції розглянула 298 регуляторних інструментів в державних санітарних правилах і нормах та рекомендувала скасувати більшість з них (74%, 221 інструмент). Ще 47 інструментів радять оптимізувати та привести у відповідність до чинного законодавства. Без змін хочуть лишити лише 30 регуляторних інструментів.
У Кабінеті міністрів пояснили, що деякі нормативні акти втратили актуальність або ж дублюють інші інструменти. Зокрема, скасувати планують:
- погодження проєкту перепрофілювання;
- погодження тексту етикетки для маркування питної води фасованої та іншої супровідної інформації щодо її походження та властивостей;
- погодження матеріалів для виготовлення друкованих виробів для дітей;
- погодження графіку і обсягу радіаційного контролю при повсякденній експлуатації рентгенівського кабінету.
Що ж до оптимізації, то допрацювати хочуть, наприклад, питання щодо експертного висновку про якість і безпеку продукції тваринного та рослинного походження, а також реєстрацію хімічних та біологічних речовин, синтетичних та полімерних матеріалів, які призначені для використання у вугільній промисловості.
Які журнали знадобляться кадровику у 2024 році
В уряді вважають, що скасування застарілих та неактуальних інструментів у санітарних правилах і нормах зменшить навантаження на бізнес і, відповідно, позитивно позначиться на стабілізації економіки.
Зауважимо, наразі урядова міжвідомча робоча група з дерегуляції опрацювала вже 1323 регуляторні інструменти для бізнесу. 584 з них мають спростити, а 456 — скасувати (вже скасовано 100).
За матеріалами Міністерства економіки України