Рішення прийнято 8 лютого під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Зміни запровадять у Закарпатській, Хмельницькій та Луганській областях. Зараз тут перевищено показники, внаслідок яких Комісія посилила протиепідемічні заходи. Нещодавно у «червоній» зоні опинилися також Рівненська та Івано-Франківська області.
МОЗ нагадує – червоний рівень епіднебезпеки означає ряд обмежень, а саме:
- у роботі закладів громадського харчування, крім адресної доставки і замовлень навинос;
- у роботі ТРЦ та інших розважальних закладів, театрів, кінотеатрів тощо;
- у роботі закладів освіти, крім дитсадків і початкових класів шкіл;
- у роботі непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів та фітнес-центрів;
- під час проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
- у роботі закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомок. Вказані обмеження не будуть діяти, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) повністю вакциновані та мають «зелений» COVID-сертифікат або чинний негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР чи тест на антиген), або сертифікат про одужання від коронавірусу.
Як оплачувати е-лікарняний у зв’язку з карантином
Робота усіх продовольчих та ветеринарних магазинів, аптек, банків, АЗС не обмежується. Але дотримання протиепідемічних правил лишається обов’язковим. Також місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у області.
Рішення про відміну «червоної» зони ухвалюється Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у тому випадку, коли в області досягнуто показників, що характеризують відсутність ознак, які відповідають вказаному рівню. Для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті слід використовувати один із COVID-документів, згаданих вище. У той самий час дозволено використовувати «жовтий» COVID-сертифікат або довідку про отримання однієї дози вакцини.
Джерело: МОЗ