Кадровики подаватимуть Звіт 3-ПН за новою формою в електронному вигляді з КЕП

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Зможемо подати форму через електронний кабінет на сайті служби зайнятості або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг
Кадровики подаватимуть Звіт 3-ПН за новою формою в електронному вигляді з КЕП

СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті для обговорення доопрацьований проект наказу Мінекономіки «Про затвердження форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядку її подання».

Нагадаємо, що поточна форма звіту про вакансії № 3-ПН затверджена наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316. Але тепер цим питанням опікується вже Мінекономіки. Тож незабаром з’явиться форма та порядок її подання в новій редакції, затвердженій вже цим міністерством.

Як скласти звіт про вакансії за формою № 3-ПН

Новий Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» передбачає, що роботодавець подаватиме форму № 3-ПН не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії до базового центру зайнятості або філії міжрегіонального / регіонального центру зайнятості.

Роботодавець зможе подати форму № 3-ПН в електронній або у паперовій формі.

Електронну форму № 3-ПН подаватимемо одним із способів:

  • через «Електронний кабінет роботодавця» на сайті Державної служби зайнятості;
  • через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у т. ч. через інтегровані з ним інформаційні системи держорганів та ОМС.

Електронну форму № 3-ПН без КЕП необхідно підтвердити та подати до центру зайнятості протягом п’яти робочих днів паперову форму, засвідчену підписом керівника.

Форма № 3-ПН складається:

  • з таблиці «Основні дані про вакансію(ї)», девідображають загальну інформацію про вакансії;
  • з додатку до Інформації про попит на робочу силу (вакансії) — детальних відомостей про вакансію.

У доопрацьованій формі таблиці залишили нову графу «Спосіб укомплектування вакансії(й)» — за сприяння Державної служби зайнятості або підприємством самостійно.

Відомості про вакансію заповнюватиме фахівець центру зайнятості в один із способів:

  • при особистій зустрічі з роботодавцем;
  • по телефону або через засоби електронної комунікації.

Відомості про вакансію зможе заповнити і роботодавець самостійно.

Нова форму № 3-ПН та порядок її подання почнуть діяти через один місяць з дня, коли їх затвердить та офіційно опублікує Мінекономіки. З цієї ж дати втратить чинність наказ Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316.

Олена Петровська

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ФПСУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
80

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
188

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
228

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14937

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9938

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді