Лікар закладу охорони здоров’я встановлюватиме діагноз профзахворювання «гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2» для медпрацівників
МОЗ затвердило зміни до Інструкції про застосування переліку професійних захворювань, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики від 29.12.2000 № 374/68/338 (далі — Інструкція).
Діагноз гострого профзахворювання встановлюватиме лікар закладу охорони здоров’я (ЗОЗ), до якого звернувся пацієнт за медичною допомогою, якщо пацієнт або інші особи нададуть інформацію, що таке захворювання могли спричинити фактори виробничого середовища та трудового процесу.
Алгоритм для кадровика, якщо працівник захворів на COVID-19
ЗОЗ вживатиме заходів, щоб надати екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок / гостре професійне захворювання відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.
У такому ж порядку встановлюватимуть діагноз профзахворювання «гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2» для медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та лікування пацієнтів із COVID-19.
Норму застосовуватимуть до випадків незавершених розслідувань профзахворювання на COVID-19 медичних та інших працівників, які виникли до початку дії наказу МОЗ, Мінсоцполітики «Про затвердження Змін до Інструкції про застосування переліку професійних захворювань» від 29.12.2021 № 2911/99/738.
Олена Петровська
експерт Експертус Кадри
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.