Лікар закладу охорони здоров’я встановлюватиме діагноз профзахворювання «гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2» для медпрацівників

МОЗ затвердило зміни до Інструкції про застосування переліку професійних захворювань, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики від 29.12.2000 № 374/68/338 (далі — Інструкція).
Діагноз гострого профзахворювання встановлюватиме лікар закладу охорони здоров’я (ЗОЗ), до якого звернувся пацієнт за медичною допомогою, якщо пацієнт або інші особи нададуть інформацію, що таке захворювання могли спричинити фактори виробничого середовища та трудового процесу.
Алгоритм для кадровика, якщо працівник захворів на COVID-19
ЗОЗ вживатиме заходів, щоб надати екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок / гостре професійне захворювання відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.
У такому ж порядку встановлюватимуть діагноз профзахворювання «гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2» для медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та лікування пацієнтів із COVID-19.
Норму застосовуватимуть до випадків незавершених розслідувань профзахворювання на COVID-19 медичних та інших працівників, які виникли до початку дії наказу МОЗ, Мінсоцполітики «Про затвердження Змін до Інструкції про застосування переліку професійних захворювань» від 29.12.2021 № 2911/99/738.
Олена Петровська
експерт Експертус Кадри
Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.