Звільнена працівниця отримала 40 тис. грн після перевірки колишнього роботодавця Управлінням Держпраці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Перевірте, чи не доведеться виплачувати значні суми звільненим працівникам вашого підприємства

Отримала майже 40 тис. грн. заборгованості: жінка, з якої після звільнення не розрахувалися, звернулася до Дежпраці


Управління Держпраці у Житомирській області провело позапланову перевірку внаслідок скарги звільненої особи. У грудні 2021 р. до них звернулася жителька Бердичева. Після звільнення з підприємства роботодавці не розрахувалися з нею.

Інспектори встановили факт порушення і внесли керівництву припис. Про це повідомили у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління.

Штрафи за трудові порушення у 2022 році

Виявлено порушення ч. 1 ст. 116 КЗпП та ч. 1 ст. 83 КЗпП. Керівництво заборгувало працівниці 20 тис. 124 грн по заробітній платі та 18 тис. 831 грн компенсації за 91 день невикористаної відпустки.

Завдяки роботі інспекторів Управління Держпраці жінці виплатили 38 тис. 955 грн заборгованості.

Джерело: Управління Держпраці у Житомирській обл.

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Порушення правил військового обліку — досить поширена проблема на сьогодні. Розглянемо, яка відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством та які особливості притягнення до відповідальності за порушення ведення військового обліку.
13986

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2824

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
3687

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
30730

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
29821

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді