Для працівника принципового значення немає, чи вносити зміни в трудовий договір про нові паспортні дані без зміни прізвища чи імені. Але в ситуації з іноземцем це принципово для роботодавця. Адже робота іноземця — під пильним контролем держави в особі її уповноважених органів.
Роботодавці мають право застосовувати працю іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, який видають територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (далі — ЦЗ; ч. 1 ст. 42 Закону № 5067).
Праця іноземців та осіб без громадянства: який закон регулює?
Якщо іноземець оформив новий паспорт, роботодавець зобов’язаний звернутися до ЦЗ із заявою про внесення змін до дозволу (п. 2 ч. 1 ст. 42-5 Закону № 5067). Таку заяву роботодавець подає за формою, затвердженою постановою КМУ від 24.01.2023 № 68, не пізніше як за 30 днів після оформлення нового паспорту (абз. 1 ч. 3 ст. 42-5 Закону № 5067).
Якщо розгляд заяви про продовження дії дозволу або про внесення змін до нього зупинили, роботодавець має протягом трьох робочих днів подати документи, які усунуть підстави зупинення розгляду (абз. 2 ч. 1 та ч. 2 ст. 42-8 Закону № 5067).