Переведення та переміщення: як запам'ятати різницю

Правильне визначення дій убезпечить вас від порушень законодавства

Переведення та переміщення: як запам'ятати різницю

Для того, щоб не переплутати такі поняття як переведення та переміщення, спирайтеся на такі характеристики, які надає Держпраці:

  • переведення супроводжується зміною таких факторів:
    • роботи;
    • підприємства;
    • місцевості;
  • переміщення супроводжується лише зміною (на тому ж підприємстві та в тій же місцевості):
    • робочого місця;
    • відділу;
    • засобів праці.

Так, у разі переміщення працівник продовжує виконувати роботу, визначену трудовим договором — без зміни положень угоди. Для переміщення роботодавцеві також не потрібно отримувати згоду працівника. Водночас пам'ятайте, що таке рішення має бути мотивованим (обумовленим) інтересами виробництва.

Що ж до переведення, то воно завжди має відбуватися за згодою працівника. Нечисленні винятки зафіксовані у Кодексі законів про працю України.

За матеріалами Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30847

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
37645

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
117398

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
238717

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
27737

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді