Правильне визначення дій убезпечить вас від порушень законодавства

Для того, щоб не переплутати такі поняття як переведення та переміщення, спирайтеся на такі характеристики, які надає Держпраці:
- переведення супроводжується зміною таких факторів:
- роботи;
- підприємства;
- місцевості;
- переміщення супроводжується лише зміною (на тому ж підприємстві та в тій же місцевості):
- робочого місця;
- відділу;
- засобів праці.
Так, у разі переміщення працівник продовжує виконувати роботу, визначену трудовим договором — без зміни положень угоди. Для переміщення роботодавцеві також не потрібно отримувати згоду працівника. Водночас пам'ятайте, що таке рішення має бути мотивованим (обумовленим) інтересами виробництва.
Що ж до переведення, то воно завжди має відбуватися за згодою працівника. Нечисленні винятки зафіксовані у Кодексі законів про працю України.
За матеріалами Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Переведення на іншу роботу — важлива процедура, яка потребує чіткого дотримання трудового законодавства. Така зміна може бути ініційована як працівником, так і роботодавцем, і має як юридичні, так і практичні наслідки. Як перевести працівника на іншу роботу законно та швидко? Чи можливе переведення на іншу посаду за заявою працівника? Чи передбачає переведення працівника на іншу посаду запис в трудовій книжці? Чи змінюється тривалість щорічних додаткових відпусток після переведення на іншу роботу? Що потрібно врахувати при переведенні на іншу посаду? Відповіді — у статті.
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
В умовах кризових явищ в економіці України компанії починають шукати шляхи для оптимізації виробничого процесу, покращення ефективності їх організаційної структури та збільшення обсягів і результатів трудових показників працюючих осіб. Одним з інструментів для здійснення організаційних змін всередині компанії є переміщення і переведення працівників. Наші експерти підготували важливу інформацію про відмінність переведення від переміщення у цій статті.
Переведення працівників на іншу постійну роботу — це зміна умов трудового договору, що передбачає переведення працівника на іншу посаду або до іншого структурного підрозділу в межах підприємства, установи чи організації. Що передбачає порядок переведення на іншу роботу, які є види переведень, чи можливе переведення з декретного місця на постійне місце роботи та переведення на нижчеоплачувану роботу — читайте у статті.