Для виправлення неправильного написання прізвища у трудовій книжці не обов'язково звертатись безпосередньо до того роботодавця, який вніс (або вчасно не виправив) хибний запис.
Так, якщо ви зараз працюєте на підприємстві, змінити дані може ваш нинішній роботодавець.
Вносимо зміни до трудової книжки
А от якщо особа наразі не працевлаштована, доведеться звертатися туди, де зробили запис (у разі ліквідації підприємства виправлення здійснює його правонаступник).
Щоб виправити дівоче прізвище, його слід закреслити однією рискою і поряд записати нове, а на внутрішньому боці обкладинки трудової книжки потрібно вказати, на підставі якого документа внесено виправлення (паспорт, свідоцтво про шлюб тощо). При цьому вказують реквізити: номер та дата видачі документів.
Запис відповідальна особа завіряє підписом та печаткою.
За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.