Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, яким надано тимчасовий захист, притулок в Україні, яких визнано в України біженцями, особами, котрі потребують додаткового захисту, а також, котрі одержали дозвіл на імміграцію в Україну (далі — іноземці), мають право на зайнятість на підставах і в порядку, встановлених для громадян України.
Державний центр зайнятості України у листі «Щодо деяких питань працевлаштування іноземців в Україні та можливості звернення до державної служби зайнятості» від 13.02.2015 № ДЦ-09-964/0/6-15 нагадав, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України (ст. 26 Конституції України).
Однак іноземці, які прибули в Україну для працевлаштування на визначений строк, приймаються на роботу на підставі дозволу на застосування праці іноземців.
Такий дозвіл видається організації центром зайнятості згідно з Порядком видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 № 437.
У разі безпосереднього звернення іноземців до центру зайнятості, вони повинні пред’явити посвідку на постійне проживання/посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, або якій надано тимчасовий захист тощо.
Іноземці, які мають посвідки на тимчасове проживання в України, можуть звернутися до центру зайнятості незалежно від місця проживання і/або перебування для безоплатного сприяння у працевлаштуванні та одержання інформації про ситуацію на ринку праці.
Іноземці також можуть провадити в Україні інвестиційну, зовнішньоекономічну діяльність тощо.