
21 березня 2022 року Уряд розпочав масштабну програму Президента України з допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії.
«Гроші, робота, житло. Три основні напрямки, які охоплює ця програма», — зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у відеозверненні.
Допомогу отримають люди, які мають довідку внутрішньо переміщеної особи перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням КМУ від 06.03.2022 № 204.
Як забезпечити гарантії працівникам, які вступили до територіальної оборони
Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в т. ч. на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 505.
Розмір допомоги на місяць:
- для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн;
- для інших осіб – 2000 грн.
Виплачуватимуть допомогу через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN).
Крім того, Уряд розпочав програму працевлаштування всіх переселенців. Роботодавцям, які беруть на роботу переселенців з постраждалих регіонів, виплачуватимуть по 6500 за кожного працевлаштованого відповідно до постанови КМУ від 20.03.2022 № 331.
Тиждень тому Уряд затвердив рішення про компенсацію комунальних витрат громадам, які надають безкоштовний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах постановою КМУ від 11.03.2022 № 261.
Всі, хто переїхав з небезпечних населених місць та потребує допомоги, можуть реєструватись як внутрішньо переміщені особи і звертатись за допомогою. З 30 березня 2022 року запрацює реєстрація через Дію.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами Мінсоцполітики та Урядового порталу
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.