Через безпідставний напад росії на Україну чимало співвітчизників змушені шукати прихисток за кордоном.
До НАЗК все частіше надходить запитання, чи можуть особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, отримувати грошову допомогу від іноземних держав?
Як бронювати працівників під час війни
Тож Національне агентство роз’яснило: якщо посадова особа переїхала за кордон через російську агресію, має право на соціальну допомогу, навіть якщо продовжуєте працювати публічним службовцем (дистанційно або після переведення на простій). Наразі соціальну допомогу можна отримувати не лише речами, але й у грошових виплатах. При цьому Закон України «Про запобігання корупції» все ж передбачає, що соціальні виплати у грошовій формі потрібно декларувати як дохід. Національне агенство з питань запобігання крупції розуміє, що збирати довідки – це не те, на що мають витрачати громадяни свої зусилля після війни.
Чинне антикорупційне законодавство України не забороняє посадовцям отримувати соціальні виплати, водночас має обмеження щодо сумісництва та суміщення.
Тож НАЗК найближчим часом ініціює зміни до законодавства, щоб українці, які стали вимушеними переселенцями, не мали декларувати соціальну та гуманітарну допомогу, а також зміни, які не будуть забороняти сумісництво з іншою оплачуваною діяльність на час простою.
НАЗК просить усіх зберігайте спокій і з вдячністю отримувати грошову допомогу від друзів України.
Джерело: НАЗК