Посадовці можуть отримувати грошову допомогу за кордоном, — НАЗК

Посадовці можуть отримувати грошову допомогу за кордоном, — НАЗК

Через безпідставний напад росії на Україну чимало співвітчизників змушені шукати прихисток за кордоном.

До НАЗК все частіше надходить запитання, чи можуть особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, отримувати грошову допомогу від іноземних держав?

Як бронювати працівників під час війни

Тож Національне агентство роз’яснило: якщо посадова особа переїхала за кордон через російську агресію, має право на соціальну допомогу, навіть якщо продовжуєте працювати публічним службовцем (дистанційно або після переведення на простій). Наразі соціальну допомогу можна отримувати не лише речами, але й у грошових виплатах. При цьому Закон України «Про запобігання корупції» все ж передбачає, що соціальні виплати у грошовій формі потрібно декларувати як дохід. Національне агенство з питань запобігання крупції розуміє, що збирати довідки – це не те, на що мають витрачати громадяни свої зусилля після війни.

Чинне антикорупційне законодавство України не забороняє посадовцям отримувати соціальні виплати, водночас має обмеження щодо сумісництва та суміщення.

Тож НАЗК найближчим часом ініціює зміни до законодавства, щоб українці, які стали вимушеними переселенцями, не мали декларувати соціальну та гуманітарну допомогу, а також зміни, які не будуть забороняти сумісництво з іншою оплачуваною діяльність на час простою.

НАЗК просить усіх зберігайте спокій і з вдячністю отримувати грошову допомогу від друзів України.

Джерело: НАЗК

Любі читачі, з першого дня війни команда Експертус Кадри продовжує надавати професійну підтримку, публікувати роз’яснення про роботу в умовах воєнного стану. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете

передплатити наш електронний журнал «Кадровик-01» або систему «Експертус Кадри»

.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
64146

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
40309

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
564310

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
44324

Обчислення стажу державної служби

При прийнятті особи на державну службу їй обчислюють стаж державної служби. Цей стаж дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки
43411

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді