Команда НАДС відстежує усі запити та опрацьовує їх. Наразі Агенство опублікувало відповіді на 5 найпопулярніших запитань:
1) Чи може керівник відмовити держслужбовцю у звільненні за власним бажанням, враховуючи режим воєнного стану?
Відповідно до статті 86 Закону України «Про державну службу» державний службовець має право звільнитися зі служби за власним бажанням, попередивши про це суб'єкта призначення у письмовій формі не пізніше як за 14 календарних днів до дня звільнення.
Як бронювати працівників під час війни
2) Чи може керівник державної служби відмовити в наданні відпустки за графіком відпусток, враховуючи режим воєнного стану?
НАДС рекомендує уникати відмов у наданні державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування відпусток, на які вони мають право.
Кому роботодавець може відмовити у відпустці під час воєнного стану
3) Чи є обмеження щодо переведення на рівнозначну посаду державної служби в умовах дії воєнного стану?
Обмежень чи заборон щодо переведення на рівнозначну посаду державної служби в умовах дії воєнного стану законодавством не передбачено.
4) Коли присвоїти ранг державному службовцю, який під час випробувального терміну був мобілізований або вступив до тероборони?
Ранг державному службовцю, який під час випробування був відсутній на роботі у зв’язку з участю у воєнних діях, присвоюється після завершення випробування.
5) В якому обсязі встановлювати оплату праці працівників на час оголошення простою?
З урахуванням статті 113 КЗпП, відповідно до постанови КМУ від 07.03.2022 № 221 керівник до припинення воєнного стану в межах фонду заробітної плати може самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників. Але не нижче від двох третин посадового окладу. НАДС рекомендує здійснювати виплату на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.
Як оформити простій під час війни
Джерело: ФБ-сторінка НАДС