ВЛК під час неоплачуваної відпустки: увільнення та оплата

Розібратись допоможе заступник директора департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Олена Коновалова

ВЛК під час неоплачуваної відпустки: увільнення та оплата

Гарантії та пільги працівникам, яких залучають до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII, надають відповідно до цих законів (ч. 2 ст. 119 КЗпП).

Чи зберігати середній заробіток, якщо працівник пройшов ВЛК під час відпустки без збереження зарплати

Перелік підстав, за яких роботодавець звільняє працівників від роботи і зберігає місце роботи, посаду і середню зарплату визначає частина друга статті 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII. Серед них і проходження медичної комісії (медичного обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах) за направленням:

  • центрами рекрутингу;
  • центрами надання адміністративних послуг;
  • центрами зайнятості;
  • територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки;
  • Центральним управлінням або регіональним органом СБУ;
  • підрозділами розвідувальних органів України.

Оскільки працівник перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, відсутні підстави увільнити його від роботи, а отже, зберегти середній заробіток.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Як оформити відстрочку працівникам підприємства: алгоритм і судова практика», який відбудеться 11 липня. Спікер — адвокат, сертифікований експерт із військового обліку Леся Лавренюк

Щоб отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити увільнення працівника через призов по мобілізації

Фахівці Експертус Кадри роз’яснили, хто і як може призвати працівника на військову службу під час мобілізації. А також підготували для вас зразок наказу про увільнення у зв’язку з призовом по мобілізації. Наша команда продовжує працювати для вас і в умовах воєнного стану.
98869

Як оформити вихід на роботу після військової служби та демобілізації працівника

Що має зробити кадровик, щоб демобілізований або працівник, який пройшов військову службу, міг приступити до роботи? Розгляньмо кілька сценаріїв, які можуть трапитися на практиці.
77472

Осінній призов на строкову службу 2019: алгоритм для кадровика

Протягом жовтня – грудня 2019 року в Україні проходить осінній призов на строкову військову службу. Як діяти кадровику, коли працівника призвали на строкову військову службу 2019. Які законодавчі гарантії закріплені за працівником-призовником, — розкажемо у статті.
24249

Осінній призов офіцерів запасу 2018: призивають вдвічі більше, ніж планувалось

У листопаді 2018 року військовий вишкіл пройде 1000 офіцерів запасу замість планованих 500-та. Детально про те, чим зумовлено збільшення кількості призовників та кого призиватимуть, — у статті.
10105

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді