Держпраці нагадала про неприпустимість дискримінації та стигматизації працівників, які живуть із ВІЛ/СНІДом.
Як працівникам уточнити дані у зв’язку з«мобілізаційним» законом і що зробити роботодавцю
Так, Міжнародна організація праці розробила рекомендації щодо ВІЛ/СНІДу та сфери праці від 02.06.2010 року №200. Зокрема, при цьому визначено, що фактичний або приписуваний статус ВІЛ-інфікованої особи не повинен бути підставою для дискримінації, що перешкоджає прийняттю на роботу чи продовженню трудових відносин або реалізації рівних можливостей відповідно до положень Конвенції 1958 р. про дискримінацію в галузі праці та занять. Так само ВІЛ-статус не може бути підставою для звільнення особи.
Запобігти порушенням у трудові сфері можуть профілактичні заходи щодо підвищення рівня обізнаності. Так, колективу слід нагадати, що ВІЛ-інфекція не передається внаслідок випадкового фізичного контакту, тож наявність серед співробітників ВІЛ-позитивних осіб не становитиме жодної загрози для життя інших.
Також пам'ятайте, що від працівників та претендентів на посаду заборонено вимагати пройти проходження тестування на ВІЛ, адже воно має добровільним, а результати — конфіденційними.
Якщо працівник відсутній на роботі через захворювання або виконання обов’язків із догляду, пов’язаних із ВІЛ/СНІД, це прирівнюють до відсутності через інші причини, пов’язані зі станом здоров’я.
За порушення антидискримінаційних норм передбачена відповідальність (цивільна, адміністративна чи навіть кримінальна).
За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці