Суд заборонив працівнику обіймати певні посади: чи потрібен запис у трудову
До 10.06.2021 роботодавці зобов’язані записувати у трудові книжки працівників про позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Такий обов’язок передбачав абзац 2 статті 32 Кримінально-виконавчого кодексу (КВК). Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX змінив цю норму КВК.
Чи вносити у трудову книжку запис про позбавлення права обіймати певні посади
Порядок здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, затверджений наказом Мін’юсту від 29.01.2019 № 272/5 (далі — Порядок № 272/5).
У триденний строк після прибуття до уповноваженого органу з питань пробації засудженого до ЗЗПД (до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю), якщо засуджений до ЗЗПД працевлаштований та обіймає посаду або займається діяльністю, права на яку він позбавлений, уповноважений орган з питань пробації надсилає власнику підприємства, на якому працює засуджений до ЗЗПД, копію судового рішення та повідомлення за формою, наведеною в додатку 28 до Порядку № 272/5.
Повідомлення зобов’язує роботодавця не пізніше трьох днів після одержання копії вироку суду звільнити засудженого(у) з цієї посади або від такого виду професійної діяльності та подати в установленому порядку до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відомості про підставу звільнення працівника та інформацію про позбавлення його права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю із зазначенням підстав і строку.