Кадрова головокрутка:
До війни підприємство працювало безперервно за трьох змінним графіком роботи. Наразі планується перейти на роботу в одну робочу зміну вдень, однак тривалість її буде не 8, а 12 годин.
Чи можна оформити такий перехід розпорядженням (наказом) роботодавця? Чи обов’язково погоджувати його з профспілкою?
Рішення:
Такий режим встановити можливо, але для цього необхідно запровадити підсумований облік робочого часу, що вимагає обов’язково погодження з профспілкою.
Підсумований облік робочого часу: як правильно вести
В окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст. 61 КЗпП).
Держпраці закцентовує:
- в умовах воєнного стану не застосовується попередження працівників про зміну істотних умов праці (режиму роботи) за два місяці (ст. 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»),
- запровадження підсумованого обліку робочого часу може оформлюватися розпорядчим документом роботодавця, але при цьому необхідна згода первинної профспілкової організації.