Чому професійниі спіки проти Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність"?

19 липня 2022 року ВР прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність" (законопроєкт № 5371).
Закон запроваджує крайні форми лібералізації трудових відносин через значне обмеження трудових прав і гарантій мільйонів працівників.
9 змін у відпустках за Законом № 2352
Беручи до уваги те, що подальша імплементація закону несе реальні загрози дискримінації фундаментального права людини на працю, чим порушується ст. 24 Конституції та, керуючись пунктом 30 ст. 106 Конституції України, 26 липня від Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні до президента звернулися Голова СПО, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, голова Федерації профспілок транспортників України Олексій Семерунь, голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Валерій Добровольський, голова Об'єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» Анатолій Онищук.
Від імені 5 млн членів профспілок вони закликали Президента України Володимира Зеленського як гаранта дотримання Конституції захистити трудові права і гарантії громадян України, скориставшись правом ВЕТО щодо прийнятого Верховною Радою Закону як такого, що не відповідає ст. 24 Конституції та євроінтеграційному курсу нашої держави.
За матеріалами ФПУ
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.