
Працівник може сам проаналізувати свій страховий стаж та нарахування по заробітній платі за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України.
Чи включати до страхового стажу відпустки без збереження зарплати
Для того, щоб побачити наявний страховий стаж, потрібно:
На веб-порталі Пенсійного фонду обрати розділ Е-послуги.
Увійти у пункт меню «Мій страховий стаж». Тут будуть відображені всі періоди роботи, за які було сплачено страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Щоб переглянути набутий страховий стаж та заробітну плату, необхідно:
- Увійти до особистого кабінету на веб-порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису, банківської картки (BankID) або через Дія.Підпис.
У лівому боковому меню обрати пункт «Мій страховий стаж»: тут будуть дані про страховий стаж, що необхідний для визначення пенсії, починаючи з 2004 року.
У лівому боковому меню обрати пункт «Моя заробітна плата»: вам доступні дані про загальну суму заробітної плати, на яку нараховується ЄСВ, та суму, яку враховано до пенсії.
З 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, упродовж яких сплачувалися страхові внески, і в розмірах пропорційно сплаченим внескам.
Страховий стаж, набутий до 1 січня 2004 року, підтверджується трудовою книжкою.
За інформацією
Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років