За мобілізованими працівниками (в тому числі на службі за контрактом) зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, незалежно форми власності, до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення згідно із ч. 3 ст. 119 КЗпП.
Кадрові ротації на посаді, за якою мобілізували декількох працівників
Таким працівникам здійснюються виплати за рахунок коштів держбюджету зігдно із Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Якщо працівника мобілізували, роботодавець може взяти на його місце іншого працівника, уклавши з ним строковий трудовий договір.
Обов’язковою умовою строкового трудового договору є строк, на який він укладається. Якщо строк не буде встановлений, то такий договір буде вважатися безстроковим.
При укладенні трудового договору на визначений строк цей строк встановлюється погодженням сторін і може визначатись як конкретним терміном, так і часом настання певної події згідно з приписом ч. 2 п. 7 постанови Пленуму Верховного суду України від 06 листопада 1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів».
Оскільки визначити строк служби працівника неможливо, трудовий договір можна укласти із зазначенням закінчення строку як настання конкретної події — день звільнення мобілізованого працівника з військової служби.
Також варто зазначити, що законодавством не передбачено написання мобілізованим працівником заяви про бажання повернення до роботи після звільнення з військової служби.
За інформацією ФПСУ