Зміни в трудових відносинах з ветеранами, — законопроєкт
СПО об’єднань профспілок оприлюднив проєкт Закону України «Про основні засади державної ветеранської політики щодо ветеранів / ветеранок російсько-української війни, ветеранів / ветеранок, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України» (далі — Законопроєкт).
Мінветеранів у Законопроєкті пропонує розмежувати правове регулювання для осіб, які набули статус та пільги внаслідок війн ХХ століття, та осіб, які захищають Україну, її незалежність, суверенітет та територіальну цілісність з 20 лютого 2014 року. Для цього планують внести зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII та перейменувати його на Закон України «Про ветеранів війн ХХ століття».
В КЗпП планують додати, що при скороченні чисельності чи штату працівників за рівних умов продуктивності праці і кваліфікації перевагу залишитися на роботі надаватимуть, окрім інших, ветеранам і ветеранкам.
Пропонують також визначити, що роботодавець може надавати:
- додаткову відпустку із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік ветеранам війн ХХ століття, ветеранам / ветеранкам, постраждалим учасникам Революції Гідності;
- додаткову відпустку без збереження зарплати строком до трьох тижнів на рік у зручний для них час ветеранам / ветеранкам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Відповідні зміни внесуть до КЗпП та Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
В Законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV зазначать, що допомогу по тимчасовій непрацездатності виплачуватимуть у розмірі 100% середньої зарплати ветеранам війн ХХ століття, ветеранам / ветеранкам та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війн ХХ століття.
Як надати відпустку без збереження зарплати за особливі заслуги перед Батьківщиною
Людмила Герега
За інформацією СПО об’єднань профспілок