Зміни в умовах бронювання виконавців мобілізаційних завдань
Перший заступник начальника Тернопільської ОВА Степан Куйбіда розповів про зміни в законодавстві щодо бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, яким встановили мобілізаційні завдання /замовлення.
Сьогодні підприємство може бронювати військовозобов’язаних за умови, що фактично виконує мобілізаційне завдання / замовлення, щоб задовольнити потреби ЗСУ, інших військових формувань, а також, щоб функціонувала національна економіка та щоб забезпечувати життєдіяльність населення в особливий період. Цього вимагають зміни до нормативно-правових актів, які регулюють процес бронювання військовозобов’язаних. За інформацією експертів Цифрового видавництва Експертус ці зміни виклали у постанові КМУ від 01.11.2024 № 1241, яка має обмежений доступ та гриф «Для службового користування».
Як забронювати працівників: дороговказ для кадровика
«Тепер підставою для бронювання є не лише факт наявності мобілізаційного завдання чи укладений договір, а саме виконання умов договору відповідно до чинних нормативно-правових актів. У зв’язку з цим частина договорів, укладених із сільськогосподарськими підприємствами області на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) було розірвано і значна кількість військовозобов’язаних втратили бронювання», — зазначив Степан Куйбіда.
Окрім цього, підставою для бронювання є також статус критично важливих підприємств, установ, організацій для функціонування національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Такий статус надають обласні військові адміністрації або центральні органи виконавчої влади.
ОВА провела перевірку (аудит) критично важливих підприємств на відповідність вимогам. За результатами перевірки деякі з них втратили цей статус, а працівники — відстрочку від призову.
В подальшому підприємства зі статусом критично важливих перевірятимуть систематично.
Олена Петровська
За інформацією Тернопільської ОВА