Зміни в умовах бронювання виконавців мобілізаційних завдань

Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Підстава для бронювання — виконання умов договору чи мобзавдання

Перший заступник начальника Тернопільської ОВА Степан Куйбіда розповів про зміни в законодавстві щодо бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, яким встановили мобілізаційні завдання /замовлення.

Сьогодні підприємство може бронювати військовозобов’язаних за умови, що фактично виконує мобілізаційне завдання / замовлення, щоб задовольнити потреби ЗСУ, інших військових формувань, а також, щоб функціонувала національна економіка та щоб забезпечувати життєдіяльність населення в особливий період. Цього вимагають зміни до нормативно-правових актів, які регулюють процес бронювання військовозобов’язаних. За інформацією експертів Цифрового видавництва Експертус ці зміни виклали у постанові КМУ від 01.11.2024 № 1241, яка має обмежений доступ та гриф «Для службового користування».  

Як забронювати працівників: дороговказ для кадровика
«Тепер підставою для бронювання є не лише факт наявності мобілізаційного завдання чи укладений договір, а саме виконання умов договору відповідно до чинних нормативно-правових актів. У зв’язку з цим частина договорів, укладених із сільськогосподарськими підприємствами області на виконання мобілізаційних завдань (замовлень) було розірвано і значна кількість військовозобов’язаних втратили бронювання», — зазначив Степан Куйбіда.

Окрім цього, підставою для бронювання є також статус критично важливих підприємств, установ, організацій для функціонування національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Такий статус надають обласні військові адміністрації або центральні органи виконавчої влади.


ОВА провела перевірку (аудит) критично важливих підприємств на відповідність вимогам. За результатами перевірки деякі з них втратили цей статус, а працівники — відстрочку від призову.

В подальшому підприємства зі статусом критично важливих перевірятимуть систематично. 

Олена Петровська

За інформацією Тернопільської ОВА

 

 

 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
992

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді