Як проводити атестацію та щорічну оцінку виконання завдань посадових осіб ОМС, —- роз’яснює НАДС

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Атестацію та щорічну оцінку посадових осіб ОМС, яких призначили в період дії воєнного стану, проводять за власним бажанням

Чи можна перевести на рівнозначну посаду посадову особу місцевого самоврядування, яку прийняли під час воєнного стану без конкурсу

НАДС оприлюднило роз’яснення «Щодо атестації та щорічної оцінки посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» від 21.11.2024 № 190-р/з.

Атестацію посадових осіб місцевого самоврядування (далі ― ОМС) проводять один раз на 4 роки. Оцінюють ділові та професійні якості, а також кваліфікації (ч. 1 ст. 17 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III).

У період між атестаціями проводять щорічну оцінку виконання посадовими особами ОМС покладених на них завдань та обов’язків (п. 3 Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2001 № 1440).

Не проводять атестацію та щорічне оцінювання, зокрема, посадових осіб ОМС, яких прийняли на роботу на визначений термін.

У період дії воєнного стану осіб призначають на посади в ОМС без конкурсу (ч. 5 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII; далі — Закон № 389). Граничний строк перебування на посаді — 12 місяців з дня, коли припинять чи скасують воєнний стан.

Отже, посадові особи, яких призначили на посади в порядку частини 5 статті Закону № 389, працюють в ОМС на умовах строкового трудового договору, їх прийняли на роботу на визначений термін. Тому щорічну оцінку та / або атестацію вони можуть проходити за власним бажанням.

Якщо зазначені посадові особи ОМС пройшли щорічну оцінку та / або атестацію, результати вносять до особової справи. Їх беруть до уваги, коли присвоюють черговий ранг, встановлюють або змінюють розмір надбавок.

Не підлягають атестації та щорічній оцінці заступники сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету, оскільки їх приймають на посади на визначений строк (роз’яснення НАДС «Щодо атестації та щорічної оцінки заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету» від 21.11.2024 № 191-р/з).

Тетяна Фіало

За інформацією НАДС

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
121

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
233

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
251

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15047

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10316

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді