Коли звільнити держслужбовця, який отримав негативну оцінку службової діяльності

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
НАДС рекомендує звільняти не раніше строку, коли ознайомили з результатами оцінювання

Як звільнити держслужбовця у зв’язку з негативним оцінюванням службової діяльності

НАДС оприлюднило розяснення «Щодо строку звільнення державного службовця у разі отримання ним негативної оцінки за результатами щорічного оцінювання службової діяльності» від 27.11.2024 № 192-р/з.

Результати службової діяльності держслужбовця щороку оцінюють (ст. 44 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII; далі — Закон № 889). За результатами оцінювання виставляють негативну, позитивну або відмінну оцінку та обґрунтовують її.

Держслужбовець, який отримає негативну оцінку — припиняє держслужбу за ініціативою суб’єкта призначення (п. 3 ч. 1 ст. 87 Закону № 889). Законодавство не містить чітких строків такого звільнення.

Строк, щоб ознайомити держслужбовця з результатами оцінювання складає три календарних дні з моменту, коли затвердили висновок.

Інформацію або документи доводять до відома держслужбовця, їх вручають або надсилають поштою чи іншими засобами телекомунікаційного зв’язку. На п’ятий календарний день з моменту коли їх відправили вважають, що вони доведені до відома держслужбовця (ст. 9-1 Закону № 889).

Держслужбовець зобов’язаний до звільнення з посади передати справи і довірене майно особі, яку уповноважить керівник держоргану (ст. 89 Закону № 889).

На думку НАДС, звільнити держслужбовця можна не раніше строку коли його ознайомили з результатами оцінювання та коли він передасть справи і майно.

Тетяна Фіало

За інформацією НАДС

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Спецперевірка осіб місцевого самоврядування: кого перевіряють при прийнятті на роботу

«Важка ти, шапко Мономаха!» Саме так можна охарактеризувати призначення особи на відповідальну державну посаду. Від самого початку громадянин має проходити всі кола відбору та перевірок, аби підтвердити свою компетентність та відповідність займаній посаді, відсутність обмежень для її зайняття. З’ясуємо, коли ж проводити спеціальну перевірку? Чи підлягає спеціальній перевірці міський голова, обраний на наступний строк? Чи передбачено спеціальну перевірку секретаря міської ради та заступників міського голови?
14458

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді